Trampolíny se staly symbolem zdravého pohybu a zařadily se mezi nejoblíbenější náčiní a sporty, kam spolu s nimi patří plavání, turistika a jízda na kole. Oblíbily si je zejména děti, ale i mnozí dospělí.
Ten svérázný pohyb dělá divy
Uklidňuje – všimli jste si někdy, že děti, které milují houpání na houpačce, bývají spokojenější? Houpání totiž uklidňuje rozbouřenou mysl a pomáhá i proti hyperaktivitě. Svým způsobem napodobuje pohupování dětského kočárku a připomíná období, kdy malí kojenci a batolata tímto způsobem snadno usnou.
Houpačky jsou skvělou vzpruhou i pro dospělé, např. ty velké, dřevěné klády na venkovních hřištích a posilovnách. Stačí se párkrát zhoupnout a máte hned lepší náladu. Trampolína umožňuje něco podobného, můžete se tu zpočátku lehce pohupovat a později navázat na svižnější skákání. Pamatujte na to, že musíte začínat pozvolna, skákání je totiž velmi náročné a údajně předčí i některé běžecké atletické disciplíny.
Vhodně se oblečte – jistě vás napadne, že byste neměli skákat se žvýkačkou mezi zuby a dojídající svačinou, anebo s kapsami plnými různých věcí, ale to není vše, podstatné je volit vhodný oděv. Musí být prodyšný, pohodlný, ale zároveň dobře upnutý. Klidně vsaďte na volné tepláky, ale s pevnou gumou v pase nebo ramenními popruhy. Odepněte řetízky, náramky, čelenky do vlasů, sundejte sluneční či dioptrické brýle. A vyzujte se z bot i ponožek a odrážejte se bosými chodidly. Jednak tím lépe udržíte stabilitu a pak posílíte svalstvo, které udržuje klenbu chodidla v perfektním stavu.
Neskákejte moc dlouho – dělejte častější přestávky a vůbec nevadí, když využijete trampolínu 305 denně jen na pět minut čistého času. I tak to přinese kýžené ovoce – lepší náladu, zlepšení kondice, posílení svalů nohou i trupu, rozpohybování zlenivělého lymfatického systému.