Téměř každý zná produkty z řady Adobe (Photoshop, InDesign, Illustrator, Lightroom, Stock, After Effect, Dreamweaver a mnohé další). Pro ty, kteří firmu neznají, jedná se o programy, které jsou určeny především pro úpravu fotografií, tvorbu brožur, letáků, úpravu web designu a podobně. Všechny tyto programy byla firma nucena zablokovat pro uživatele z celé Venezuely.
Ačkoliv společnost sama produkty stáhnout ze země nechce, bohužel bude k tomu donucena vládou Spojených států amerických, neboť prezident Donald Trump podepsal pátého srpna 2019 prohlášení, ve kterém se americkým firmám zakazuje prodávat své produkty do Venezuely. Díky tomu společnosti nezbývá jiná možnost, než zrušit všechny účty venezuelských občanů. Problém nenastane jen v samotném zrušení účtu, ale i v tom, že uživatelé investovali do programu své finanční prostředky. Bohužel ani ty jim firma nemůže vrátit.
Cílem všech opatření, které Spojené státy americké vydaly, není nikterak poškodit venezuelské občany, ale vyvinout ekonomický tlak na socialistickou vládu. Zároveň se zveřejněné prohlášení netýká pouze firmy Adobe, ale všech firem i občanů, kteří s Venezuelou mají obchodní vztahy.
Z vydaného prohlášení tedy jasně vyplívá, že kdo z občanů měl koupené předplatné jakéhokoliv programu, má prostě smůlu a své peníze pravděpodobně neuvidí. I přes to, že na produktech této firmy, je odkázána řada organizací i firem, nelze proti rozhodnutí nikterak bojovat ani se odvolat. Uživatelé, kterých se toto nařízení týká, mají měsíc na to, aby si svá data řádně stáhli a uložili, neboť pak jim přístup k souborům bude plnohodnotně odepřen.
Zmíněná situace hraje do karet všem odpůrcům „Software as a Service“ (=předplacené programů). Jestliže by uživatelé měli programy zakoupené na CD, který by byl aktivován klíčem, žádné nařízení by se jich pravděpodobně nedotklo.