Invalidní vozík slouží k pohybu osob, jež nemůžou normálně chodit, což jim otevírá spoustu možností a můžou se díky němu pohybovat téměř všude.
Invalidní vozík
Nepostradatelný pomocník
Vůbec první známky opravdových invalidních vozíků, jenž se podobají těm dnešním přicházejí až okolo 6. století, ovšem z této doby o něm máme přehled v Číně, takže k nám dorazil až mnohem později. Vůbec první skládací vozík, jenž měl slušnou konstrukci a můžeme jej požadovat za pokrokový byl vynalezen roku 1933, což lidstvo posunulo opravdu dopředu.
Přeci jen umožňuje nemocným lidem se pohybovat všude možně, což je pro zdravé jedince samozřejmostí, ovšem uvědomte si, jaké by to bylo žít bez nohou. V dnešní době není žádný problém získat plný či částečný příspěvek na takový vozík, takže i když na tom nejste finančně nejlíp, tak si ho můžete dovolit pořídit, což je jedině dobře. V sociálních zařízeních jako je například nemocnice se běžně vozík půjčuje, aby se nemocní mohly normálně pohybovat i mimo domov. Při jeho nákupu je zapotřebí si vše pečlivě rozmyslet a zvolit vhodný typ.
Elektrický typ
U klasického vozíku je zapotřebí ruční síla, díky které se pohybujete po okolí. Díky kolům, jenž se nemusí nafukovat je to snadné, ovšem stále to vyžaduje jistou fyzickou zdatnost, takže bez síly v rukou se nemůžete pohybovat na delší úseku. Elektrický invalidní vozíkmá vlastní pohon, takže se nemusíte vůbec dřít, protože o veškerou ruční sílu se postará elektromotor. U vozíků do exteriérů se nemusíte bát ani špatného povrchu či prudkého kopce, protože elektromotor má dostatečný výkon i do takových podmínek.
Naopak ten do interiéru je menší a hbitý, takže se sním prokličkujete i v bezbariérové domácnosti. Na trhu je hned několik produktů, aby si každý uživatel vybral podle sebe, takže výběr budete mít jednoduchý. Záleží samozřejmě na konkrétním uživateli, ovšem každý stroj je kvalitní a má pevnou konstrukci, což zajišťuje dlouhou životnost. Není problém zakoupit ani speciální typy, jenž vyhovují konkrétním potřebám uživatele.