Dokážete si představit továrnu, ve které by scházelo jakékoliv strojové vybavení? Nedokážete, že? Snad jedině s výjimkou těch, kdo pamatují porevoluční léta, kdy se zkrátka stávalo, že někdo zprivatizoval nějaký ten podnik jenom proto, aby z něj odvezl strojní zařízení s cílem ho rozprodat nebo odevzdat do šrotu, přijít si tak k penězům a sbohem. Případně s výjimkou těch, kdo žijí poblíž nějaké továrny, která zkrachovala a byla ponechána napospas osudu a vandalům.
Továrny prostě stroje potřebují. A to takové, jichž je zapotřebí k plnění úkolů, jež jsou pro zdejší výrobu nezbytné. Podle toho, co se v takovém podniku vyrábí, je třeba si pořídit i stroje a zařízení, jimiž se dosáhne zamýšleného. A nejednou tu tak nemohou chybět ani průmyslové pístové či šroubové kompresory. A to třeba ty značky Atmos, které dominují našemu trhu a které se často využívají i v jiných zemích, nejen u nás.
Z kompresorů této značky se dá vybírat, tady si přijde na své leckdo, a to ať už potřebuje kompresory na pískování, lakování nebo šopování. V průmyslové řadě kompresorů se najde dost a dost těch, jež právě k takovému účelu poslouží.
K lakování, šopování i pískování tu lze využít jak kompresory elektrické, tak i ty dieselové. Přičemž jejich volba logicky závisí hlavně na tom, mají-li být tyto provozovány v místě, kde je zdroj elektřiny, nebo někde bez elektrické přípojky. Protože poupravíme-li si známé rčení o kuřeti, ‚bez proudu ani elektrický kompresor nefouká‘. A není-li elektřina, jsou i dieselové typy ideální, mimo jiné i proto, že jsou mobilní a lze je tak snadno přemístit tam, kde je jich třeba.
Ideální kompresory si tak u nás může pořídit každý, ty nabízené zde navíc oplývají i dlouhou životností i energetickou a finanční nenáročností. Ovšem přesto si je třeba vybírat s rozumem. Protože jde u kompresorů přece jenom o dost drahé věcičky, a ty se nekupují pro zábavu. A proto je třeba zvolit to pravé pro situace, v nichž se to vyplatí.